Letní provoz = dočasná změna otevírací doby, do 15. září 2024.     

Naše prostory jsou klimatizovány  🙂

KRUHOVÝ TRÉNINK

Kruhový trénink s využitím 8 hydraulických pístových strojů, které mají jedinečnou vlastnost – umožňují zároveň jak kardiovaskulární, tak silový trénink. Jednou skupinou svalů provádíte tlak a opačnou svalovou skupinou tah. Taková intenzita cvičení vede ke snadnému zvýšení a udržení požadované tepové frekvence v tzv. aerobní zóně. Zapojováním opačných svalových skupin procvičujete svaly symetricky a rovnoměrně. Díky cvičení proti hydraulickému odporu pístů se pohybujete plynule. Je to podobné jako cvičení ve vodě a zcela bezpečné i pro slabší osoby. Nastavení pístové zátěže je možné v široké škále, tedy jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé.

Ideální postup:

Zahřátí

Může to být třeba jen několik minut běhání na místě, poskakování. Prostě cokoliv, čím se vaše tepová frekvence zvýší, váš dech se zrychlí, a tělo se zahřeje, rozproudí.

Aerobní cvičení

Cílem je udržovat tepovou frekvenci v tzv. aerobní zóně po dobu nejméně dvaceti minut. Prodlouženým aerobním cvičením vaše tělo ihned využívá tukové zásoby, aby získalo energii. V aerobní zóně nebudujete svaly, ale pálíte tuky.

Silový trénink

Je nutný pro zachování svalů, pokud se snažíte snížit svoji hmotnost. Silové cvičení znamená, že své svaly procvičujete s větší intenzitou než obvyklým denním pohybem. Cvičení proti odporu, který je buď příliš malý anebo příliš slabý, nevede k budování svalu. Svaly jsou přitom nezbytné pro to, abyste mohla snížit tukovou zásobu.

Strečink

Po silovém a aerobním cvičení jsou vaše svaly pěkně prohřáté a připravené na protažení. Strečink vám pomáhá zachovat si ohebnější klouby a zvyšuje rozsah pohybu. Strečink také zvyšuje efektivnost silového cvičení, zlepšuje rovnováhu a zajišťuje zdravější záda. Zároveň dochází ke zklidňování těla před odchodem z fitness.

Správný průběh kruhového tréninku tedy vypadá následovně: při vstupu do kruhu cvičte na každém stanovišti pomalu po dobu prvních tří až pěti minut. Až při následujícím kruhu začněte na každém stroji cvičit intenzivněji. Intenzitu cvičení na obousměrném posilovacím stroji je snadné navýšit a poté udržovat v aerobní zóně. Při pohybu po kruhu se postupně dostanete na stroj posilující horní polovinu těla na stroj procvičující spodní část těla a tak dále. Můžete také používat aerobní mezistanice, kterých je také osm. Silový i kardiovaskulární trénink probíhá zároveň. Při posledním kruhu, tedy na konci cvičení, opět cvičte na každém stanovišti pomalu. To Vám pomůže před odchodem z fitness vaše tělo zklidnit. Doporučujeme použít infrasaunu a proteinový nápoj.

OTEVÍRACÍ DOBA

PONDĚLÍ - ČTVRTEK:
14:00 - 19:30

PÁTEK:
zavřeno

SOBOTA:
zavřeno

ADRESA

Coufalova 8
Znojmo, 669 02
Dvorní trakt. Parkování ve dvoře - 2 místa

e-mail: info@lady-fit.cz
Tel: +420 777 857 140

OTEVÍRACÍ DOBA

 

PONDĚLÍ - ČTVRTEK:
14:00 - 19:30

PÁTEK:
zavřeno
SOBOTA:
zavřeno

 

 

ADRESA

 

Coufalova 8
Znojmo, 669 02
Dvorní trakt. Parkování ve dvoře - 2 místa

 

e-mail: info@lady-fit.cz
Tel: +420 777 857 140