Letní provoz = dočasná změna otevírací doby, do 15. září 2024.     

Naše prostory jsou klimatizovány  🙂

VIBROSAUNA

I přes to, že se pyšní slovem sauna, nemá s ní mnoho společného, spíše naopak. To samozřejmě neznamená, že byste se měli bát umrznutí, teplota se pohybuje okolo příjemných 80°C, tím však veškeré společné znaky končí. Rozhodně nečekejte žádnou komoru s horkým, vlhkostí prosyceným vzduchem a následné prudké ochlazení.

Celou proceduru totiž strávíte vleže na lůžku, které se za vámi po ulehnutí zaklapne a venku tak zůstane pouze hlava. Tento fakt může být poněkud nepříjemný, když se přes něj však přenesete, můžete se těšit na 40 minut strávených v teplém, suchém vzduchu na jemně vibrujícím lůžku a s uvolňující hudbou u hlavy. Všechny tyto parametry je samozřejmě možné nastavit podle vlastních preferencí.

Vibrosauna je rozdělena do několika částí z nichž každá plní odlišnou funkci. V oblasti hlavy proudí záporně ionizovaný vzduch, který příznivě ovlivňuje psychický stav klienta. Tento účinek je dále doplněn aromaterapií a uklidňující relaxační hudbou, jejíž hlasitost je možné regulovat podle potřeby. Další část tvoří samotná vibrující deska. Zde si můžete navolit teplotu vzduchu a také sílu vibrací, která navíc může být odlišná pro horní a dolní část těla.

Díky vibracím, při kterých dochází k napínání a opětovnému uvolnění svalů, je vibrosauna doporučovaná jako podpůrný prostředek při redukci nadváhy, jejích přínos pro zdraví je však mnohem větší. Pokud pomineme uvolnění psychiky a úlevu od každodenního stresu, je tato procedura kladně oceňována také při artritických a revmatických bolestech, nespavosti, potížím s vysokým krevním tlakem či při svalových bolestech. Vibrace rovněž zvyšují činnost ledvin a zrychlují krevní oběh, což napomáhá k vyplavování škodlivých látek z těla. Oblíbená je rovněž mezi lidmi, kteří preferují pasivní udržování kondice před fyzickým cvičením.

Mezi kontraindikace absolvování vibrosauny patří těhotenství, implantovaný kardiostimulátor, epilepsie, nádorová onemocnění, rozsáhlé varixy, poruchy termoregulace, krvácivé stavy, užívání fotosensibilizujících léků či nemoci srdce a cév.

Účinky vibrosauny:

• velmi účinný prostředek na hubnutí

• vibracemi kombinovanými s teplem se zvyšuje činnost ledvin, které odbourávají kyselinu mléčnou a toxiny z těla mnohem rychleji a efektivněji

• dochází k uvolňování svalového napětí, delším působením vibrací se následně se zlepšuje svalový tonus a zpevňuje svalstvo

• uvolnění zádového svalstva

• zrychluje se krevní oběh, čistí lymfatické uzliny = silný a velmi rychlý detoxikační účinek

• při poruchách spánku

• snižuje napětí a stres

• terapeutická pomůcka pro lidi trpící artritickými a revmatickými bolestmi

• pomáhá snižovat vysoký krevní tlak

• během jedné terapie se spálí až 600 kalorií

Potřebujete: ručník + velká osuška nebo prostěradlo (za poplatek 30,- Kč možnost zapůjčení ve Studiu)

OTEVÍRACÍ DOBA

PONDĚLÍ - ČTVRTEK:
14:00 - 19:30

PÁTEK:
zavřeno

SOBOTA:
zavřeno

ADRESA

Coufalova 8
Znojmo, 669 02
Dvorní trakt. Parkování ve dvoře - 2 místa

e-mail: info@lady-fit.cz
Tel: +420 777 857 140

OTEVÍRACÍ DOBA

 

PONDĚLÍ - ČTVRTEK:
14:00 - 19:30

PÁTEK:
zavřeno
SOBOTA:
zavřeno

 

 

ADRESA

 

Coufalova 8
Znojmo, 669 02
Dvorní trakt. Parkování ve dvoře - 2 místa

 

e-mail: info@lady-fit.cz
Tel: +420 777 857 140